Gdy na skutek redukcji etatów zostałam zwolniona z pracy, długo szukałam nowej. Miałam nieco oszczędności i nie chciałam łapać się byle czego. Pozwoliłam sobie zatem na wybredność i szukałam pracy tylko w branżach, które mnie interesowały. Niestety bezskutecznie. W końcu postanowiłam otworzyć własną działalność.

Sklep internetowy na początek

sklepy internetowe presta shopBardzo chciałam otworzyć sklep z ręcznie robioną biżuterią. Obecnie hand made cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego pomyślałam, że mogłabym odnieść jako taki sukces na rynku. Od dziecka miałam smykałkę do samodzielnie wykonywanych ozdób, a z opinii znajomych wywnioskowałam, że całkiem nieźle mi to wychodzi. Jednak mój mąż, człowiek twardo stąpający po ziemi, zabronił mi tak odważnego kroku na start, w związku z czym zaproponował mi, że zamiast szukać i wynajmować lokal bym na początek spróbowała sprzedaży internetowej. Nie był to głupi pomysł, siedząc w domu, miałabym więcej czasu na wykonywanie biżuterii. Jedyny problem był w tym, że nie miałam pojęcia jak założyć sklep internetowy. Na szczęście mój przedsiębiorczy mąż, rzucił pomysłem by otworzyć e-biznes na darmowej platformie presta shop. Ponoć obsługa tego oprogramowania jest banalnie prosta i bardzo intuicyjna nawet dla laika. Sklepy internetowe presta shop pozwalają na pełną obsługę działalności online, dzięki czemu mogłabym nie tylko wystawić swoje błyskotki na widok publiczny, ale także obsługiwać klienta, akceptować transakcje finansowe, kontrolować zamówienia, wystawić opcję i koszt dowozu oraz wiele innych.

Mój mąż zajął się sprawą techniczną, to on ustalił formę płatności, dostawy, ja natomiast zadbałam o część wizualną, dobierając odpowiednią szatę graficzną, szablonów jest mnóstwo na presta shop w związku z czym było w czym przebierać.