Uważa się, że dla kobiet włosy mają większe znaczenie niż dla mężczyzn, gdyż w ich przypadku większość z nich z wiekiem traci włosy. Jednak ta utrata następuje w późniejszym wieku i to jest normalne. Natomiast kiedy następuje ona dużo wcześniej, to jest to choroba. 

Jak rozpoznać łysienie androgenowe? 

leczenie łysienia androgenowegoWiele badań naukowych potwierdziło, że problem łysienia androgenowego dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również kobiet, choć w znacznie mniejszym stopniu. Żeby rozpoznać u panów ten typ łysienia, nie trzeba się zbytnio wysilać, ponieważ problem można dostrzec gołym okiem. Charakterystyczną cechą tej choroby jest cofająca się linia włosów na czole i skroniach, a w późniejszym czasie także utrata włosów na czubku głowy. Należy zaznaczyć, że tak intensywne wypadanie włosów następuje u mężczyzn w wieku pomiędzy dwudziestym, a trzydziestym rokiem życie. W przypadku pań nie jest to tak oczywiste, ponieważ proces utraty włosów przebiega w dość rozproszony sposób i na ogół można odczuć ogólne przerzedzenie włosów. Leczenie łysienia androgenowego jest możliwe i skuteczne. W obu przypadkach konieczna jest wizyta u trychologa, ponieważ tylko on może pomóc w takiej sytuacji. Co najważniejsze, z łysieniem androgenowym można walczyć i to skutecznie, pod warunkiem, że są to działania profesjonalne. Najlepszą metodą jest mezoterapia igłowa, mikroigłowa i bezigłowa. Metoda ta polega na wstrzyknięciu bezpośrednio pod skórę odpowiedniego koktajlu witaminowego, który skutecznie walczy z problemem łysienia. Może go zatrzymać, a nawet odwrócić efekty jego działania. 

Ważne jest, aby w miarę wcześnie udać się do lekarza specjalisty, aby rezultaty leczenia były jak najlepsze. Obecnie mamy takie technologie w gabinetach trychologicznych, że jedynie niewielki procent przypadków nie nadaje się do skutecznego leczenia.