Jest wiele rodzajów naklejek, które są wykorzystywane w różny sposób. Np. istnieją naklejki dla dzieci, które są zbierane i po jakimś czasie mogą stanowić dużą wartość kolekcjonerską. Są też naklejki o różnym temacie i one także są bardzo popularne. Na rynku pojawiły się również naklejki mogące reklamować firmy.

Użytkowanie wypukłych nalepek

nalepki wypukłeNaklejka wypukła spełnia dziś specjalną rolę. Na takiej nalepce mogą być drukowane odpowiednie treści, które reklamują daną firmę. Są to nalepki bardzo estetyczne, wykonywane w technice 3D. Doskonale spełniają swoją rolę, reklamy danej firmy. Mogą być naklejane na różnych powierzchniach. Często stosuje się powierzchnie samochodowe (nadwozia samochodów firmowych), ponieważ takie nalepki potrafią przyciągać wzrok do samochodu poruszającego się po ulicach miast i miasteczek. A przecież o to chodzi, aby dobrze reklamować swoją firmę, należy zainwestować w takie nalepki, które właśnie przyciągną wzrok przechodniów. Poza tym, samochód firmowy obklejony przez nalepki wypukłe, jest zauważalny pod każdym kątem. Przykładowo, taki samochód może jechać prędkością dopuszczalną, jednak skręcając w różne uliczki, jego naklejki nie są widoczne. Inaczej ma się sprawa z naklejkami wypukłymi. One są widoczne znacznie dłużej, niż te zwykłe – płaskie. W dzisiejszych czasach ekspansji różnorodnych reklam, firmy decydują się na wybór nowych technologii ze względu na to, że jest ona bardziej widoczna (postać naklejek wypukłych w 3D) oraz ma przystępną cenę.

Poza tym takie naklejki są o wiele bardziej trwałe, niż te zwykłe. Używa się do ich produkcji wysokiej jakości materiałów. Także druk na takich naklejkach jest bardziej wyrazisty i przy okazji niezmiernie wytrzymały. Warto zainteresować się tego typu reklamą, ponieważ może ona przynieść lepsze efekty.