Moda robienia przyjęcia z okazji zbliżających się narodzin dziecka, przyszła do nas z zachodu i cieszy się coraz większą popularnością. Robią je przyszłe mamy, które zapraszają na nie swoje koleżanki i najbliższą rodzinę. 

Kto wręcza prezenty na baby shower? 

pomysł na prezent na baby showerMniej więcej w okolicach ósmego, dziewiątego miesiąca, przyszłe mamy organizują przyjęcie, które nosi nazwę baby shower. Jest to okazja do spotkania się jeszcze przed narodzinami dziecka i wręczeniu kobiecie w ciąży czegoś, co będzie służyło maluszkowi. Jeżeli chodzi o pomysł na prezent na baby shower, to jest dowolność wyboru. Mogą to być produkty do codziennego użytku, przydatne gadżety, czy luksusowe artykuły dla noworodków i niemowląt. Najczęściej uczestniczą w nim same kobiety, które razem spędzają czas na degustowaniu pysznego jedzenia, rozpakowywaniu prezentów i dyskutowaniu o ciąży oraz o jej rychłym rozwiązaniu. Kobiety na taką okazję kupują body, pajacyki, eleganckie ubranka zgodnie z płcią dziecka, butelki, smoczki, kołyski, czy droższe produkty takie jak wózki i łóżeczka. Przyjęcie jest utrzymane w tonacji kolorystycznej odpowiadającej płci dziecka, a dookoła znajdują się balony, kolorowe ozdoby, a nawet zabawki. Całe przyjęcie kręci się wokół przyszłej mamy, która jest już w zaawansowanej ciąży i są to jej ostatnie momenty bez dziecka. Takie okazje są organizowane w hotelach, restauracjach, czy specjalnie wynajętych salach. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na prezent, ponieważ zawsze przydadzą jest podstawowe produkty. 

Każda przyszła mama na takim przyjęciu dostaje mnóstwo ubranek dla maleństwa oraz artykułów do pielęgnacji dziecka. W razie otrzymania kilku takich samych prezentów, zawsze można je sprzedać, lub po prostu mieć na zmianę, jeżeli jest to ubranie, czy kocyki.