W handlu bardzo ważne są opakowania, bo pełnią wiele funkcji, w zależności od branży. Niemalże w każdym biurze można znaleźć taki produkt, bo jest bardzo uniwersalny i po prostu przydatny. Przede wszystkim opakowania są wykonane z foli.

Jak wykorzystać woreczki foliowe?

woreczek foliowy strunowyIdąc do sklepu spożywczego z pewnością dostaniemy ziemniaki, czy marchewkę zapakowaną w foliowe reklamówki, które są niezastąpione. Jednak poza zwykłymi foliówkami, dostaniemy także przeróżne torebki i woreczki. Najbardziej praktyczny jest woreczek foliowy strunowy, który zabezpiecza zawartość przez zabrudzeniem czy wilgocią. Dzięki szczelnemu zamknięciu, nic się z niego nie wydostanie. Takie opakowania są często wykorzystywane do ekspozycji małych elementów lub pakowania zakupionych produktów o niewielkich rozmiarach. Dobrym przykładem ich wykorzystania są sklepy elektroniczne, które posiadają w swoim asortymencie mnóstwo maleńkich produktów takich jak baterie, złączki, wtyczki czy bezpieczniki, które sprzedawcy pakują do małych torebek z zamknięciem strunowym. Tego typu woreczki są wykonane z polietylenu, który jest wytrzymały i odporny na rozdarcia. Najmniejsze woreczki mają rozmiar dziesięć na pięć centymetrów i mają najcieńszą folię, natomiast duże worki foliowe mogą mierzyć nawet czterdzieści na trzydzieści centymetrów. Innym przykładem zastosowania woreczków strunowych są sklepy sprzedające biżuterię i ozdoby do włosów, które łatwo zgubić jeżeli zostaną wrzucone do torebki czy dużej siatki foliowej.

Z pewnością można stwierdzić, że woreczki strunowe są w wielu branżach handlowych niezastąpione. Choć można alternatywnie wykorzystywać torebki papierowe, ale ich wadą jest brak transparentności oraz nie możność chronienia przed wilgocią tak jak foliowe woreczki.