Organizacja konferencji naukowej jest dosyć skomplikowanym procesem. Zwłaszcza gdy organizujemy ją nie w ramach prywatnej firmy, ale we współpracy z państwową uczelnią wyższą, która ma swoje zasady i wytyczne co do miejsca wynajmowanego na potrzeby konferencji.

Od wynajmu sali do realizacji konferencji

wynajęcie sali konferencyjnej warszawaJako właścicielka szkoły psychoterapeutycznej oraz absolwentka psychologii co roku organizowałam konferencje naukowe, zarówno dla studentów, jak i profesorów czy praktyków. Brałam w nich udział jako organizator oraz jako wolontariusz, gdy były to konferencje, na których występowali profesorowie z dziedziny psychologii oraz psychiatrii. Jednym z ważniejszych punktów na planie całej organizacji konferencji jest wynajęcie sali konferencyjnej Warszawa o tyle ułatwia sprawię, że jest dużym miastem,  jednak konkurencyjnym cenowo. W tym roku organizowałam konferencję, na której mieli wystąpić emerytowani profesorowie psychologii oraz psychoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem, aby wymienić się doświadczeniami w pracy z pacjentami. Sala musiała być dostosowana do wydarzenia, elegancka, lecz niezbyt przesadzona i znajdować się blisko hotelu z przystępnymi cenami noclegów, aby przyjezdni prelegenci mogli wypocząć. Ponadto musiała pomieścić kilka dużych stołów, ze względu na zamówiony catering z przekąskami i ciastem. Fotele, w które wyposażone jest sala muszą być wygodne i ustawione w przemyślany sposób, ponieważ konferencja trwa cały dzień. Wyposażenie sali musi obejmować również wzniesienie przypominające małą scenę, na której prelegenci wygłaszają swoje referaty oraz doniesienia z przeprowadzonych badań.

Ważnymi elementami elektronicznym są rzutnik, projektor, mikrofony, laptopy oraz odpowiednie nagłośnienie. Na szczęście Warszawa jako jeden z wiodących ośrodków naukowych jest przygotowana na tego typu wydarzenia i łatwo udało mi się znaleźć salę, która znajdowała się również blisko hotelu.