Atrakcyjny wygląd budynkom można nadać w wieloraki sposób dzięki dostępowi do znakomitych materiałów laminowanym, kompozytowym, szklanym lub innym panelom. Dają one gwarancję bardzo szybkiego montażu systemowego. Wśród nich znajdziemy płyty warstwowe z aluminium i polietylenu marki Alucobond.

Odporne i efektowne panele kompozytowe

alucobond elewacjePowstające z płyt Alucobond elewacje to rozwiązania tzw. wentylowane zapewniające stały przepływ powietrza pomiędzy warstwą izolacji termicznej, a płytą kompozytową. Buduje się je wg. ściśle określonych zasad ustalonych dla elewacji wentylowanych. Na właściwym murze montuje się podkonstrukcję wykonywaną najczęściej z profili aluminiowych, stalowych lub z zaimpregnowanego drewna. W niej umieszcza się materiały termoizolacyjne. Końcowym etapem jest montaż płyt Alucobond do podkonstrukcji przy użyciu dedykowanego kleju, za pomocą nitów lub ewentualnie wkrętów. Elewacje wentylowane powstające przy zastosowaniu paneli kompozytowych odznaczają się wybitną trwałością dzięki racjonalnemu zestawieniu bardzo odpornych materiałów jakimi są okładziny aluminiowe oraz rdzeń polietylenowy lub ceramiczny. Barwne okładziny aluminiowe pokrywane są warstwą wyjątkowo wyjątkowo odpornego lakieru PVDF. Płyty posiadają bardzo dużą odporność na zmienne, agresywne warunki atmosferyczne, na czynniki biologiczne i chemiczne. Ich ogromna zaletą jest bardzo gładka powierzchnia dająca się w łatwy sposób utrzymać w czystości. Płyty Alucobond mimo trwałości mechanicznej są łatwe w obróbce i dowolnym kształtowaniu.

Elewacje wykonywane z płyt tej marki odznaczają się niezwykłą elegancją zdolną podkreślić prestiż zarówno budynku jak i najbliższej okolicy. Producent oferuje panel w kilku liniach produktowych różniących się barwami i uzyskiwanym efektem wizualnym. Więcej na ten temat znajdziemy na stronach producenta i sprzedawców.