Jakiś czas temu zdecydowałem się na zatrudnienie w firmie, która zajmowała się wykonywaniem konstrukcji ze stali. Oczywiście nie była to łatwa branża ale można było sobie w niej jakoś poradzić. Ja byłem odpowiedzialny za sprzedaż, bezpośredni kontakt ze stałymi i nowymi klientami oraz reklamę.

Elementy stalowe i moja praca w firmie

25CrMo4Jednak ta ostatnia sprawa nie zajmuje mi jakoś dużo czasu. Oczywiście najważniejsza jest dla mnie sprzedaż. Często zajmuje się sprawami bliskimi przedstawicielom handlowym. Jednak jako wykwalifikowany pracownik muszę posiadać obszerną wiedzę na temat naszych produktów. Aby się rozwijać często biorę czynny udział w targach oraz spotkaniach, które dotyczą właśnie takiej branży. Ostatnio przyjechał do nas produkt 25CrMo4, którego mieliśmy zacząć wykonywać. Nasi pracownicy przechodzili obowiązkowe szkolenie. Ja również, ponieważ musiałem znać wszystkie właściwości, skład oraz zastosowanie tego stalowego przedmiotu. Oczywiście większość naszych odbiorców 25CrMo4 to właściciele budowy lub większych obiektów i usług związanych z budownictwem. Oni bardzo często współpracowali z hurtowniami takimi jak my, ponieważ mieliśmy niskie ceny. Najłatwiej jest zdobyć przedmioty prosto z hurtowni i w ten sposób trochę zaoszczędzić. To zawsze było cenne, ponieważ liczył się każdy grosz. Oczywiście nasze nowe produkty, które mieliśmy zacząć wykonywać miały wiele walorów technicznych.

Okazało się, że są to rzeczy wysoko cenione na runku i każdy chce je mieć dla siebie. Dodatkowo jako pracownik cały czas starałem się promować naszą ofertę i starać się zyskiwać jeszcze lepsze umowy. Rozgłos był bardzo ważny i to on decydował o sprzedaży. Dzięki temu miałem szansę na rozwój, a moja praca szybko przynosiła odpowiednie efekty.