regulacja okien poznań

Większość Polaków ma wątpliwą przyjemność życia w dużych blokach mieszkalnych, najczęściej pamiętających jeszcze czasy PRLu. Stopniowo standard tych mieszkań poprawia się na tyle na ile to możliwe, natomiast większość mieszkań w blokowiskach, jakich pełno w Poznaniu i bodaj każdym dużym mieście, wciąż wymaga wkładu pieniężnego.

Nowe okna w bloku nieraz wymagają regulacji

regulacja okien poznańZwłaszcza jeżeli mówimy o widoku na świat. Zwykła regulacja okien poznań tutaj nie pomoże, ponieważ najczęściej mamy do czynienia z naprawdę starymi systemami okiennymi, które otwiera się i zamyka bardzo ciężko. Naprawa okien w zasadzie nie wchodzi w grę, ponieważ nastąpiło takie zużycie materiału, a najczęściej jest to drewno, że dalsze użytkowanie i próby rewitalizacji byłyby zbrodnią na estetyce. Serwis okien najczęściej zasugeruję nam wymianę na nowe – dotyczy to oczywiście okien razem z okiennicami, zatem trzeba przygotować się na spory wydatek i niemały bałagan w mieszkaniu – zwłaszcza jeżeli wymieniamy kilka okien naraz. Jest to jednak najlepsza droga – nie tylko by zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie – wiadomo przecież, że stare okna nie mogą się równać z nowymi pod względem izolacji, ale również ze względu na bardziej wydajną wentylację. Bardzo dobrym pomysłem jest montaż nawiewników. Dzięki nim, nawet podczas ulewnego deszczu, albo wyjątkowo mroźnej pogody, możemy przez małe nawiewniki wpuścić do domu nieco świeżego powietrza.

Należy pamiętać, że w wypadku mieszkania bloku ewentualną wymianę musimy skonsultować ze spółdzielnią – być może otrzymamy nawet refundację z funduszu remontowego. Przy wyborze konkretnego modelu trzeba też pamiętać, że nasze nowe okna nie mogą w żaden sposób naruszać elewacji budynku.