Hip Hop to stosunkowo nowa forma tańca nowoczesnego. Nasi dziadkowie i rodzice mogli jeszcze o nim nie słyszeć. Jest to taniec, który zafascynował głównie młodzież, która na początku słuchała tego rodzaju muzyki. Hip Hop kojarzy się z luźnym tańcem, szerokimi sportowymi ubraniami i tak zwanym ,,stylem ulicznym’’.

Podstawy tańca Hip Hop’owego

taniec hip hopTen rodzaj tańca zaliczany jest w ogóle do tańców afroamerykańskich. Taniec wyróżnia się dość szybkim tempem i dynamicznymi ruchami. Taniec Hip Hop wymaga sporej sprawności fizycznej, dużo energii i dobrej koordynacji ruchowej. Jednak należy pamiętać o tym, że każdy kiedyś zaczynał. Dlatego nawet laik w tym temacie może z powodzeniem rozpocząć naukę tańca na poziomie podstawowym i stopniowo rozwijać swoje umiejętności. Co ciekawe, taniec Hip Hop kompletnie różni się od wszystkich innych znanych do tej pory tańców. Jest to forma tańca w większości improwizowana. Tancerz daje porwać się muzyce, nie musi trzymać się sztywnych reguł i zasad. Oczywiście jak w każdym tańcu istnieje kilka podstawowych figur, a grupy taneczne uczą się układów i tańczą je synchronicznie. Jednak w początkowej fazie nauki naszym ciałem powinna sterować jedynie muzyka i rytm. Tańca można również uczyć się samodzielnie w domu. Świetnie sprawdzą się do tego teledyski i muzyka raperów oraz tutoriale w Internecie. W taki sposób przed pójściem na pierwszą lekcję do szkoły tanecznej możemy już nauczyć się podstawowych ruchów.

W tym tańcu bardzo ważny jest rytm. Muzyka jest bardzo szybka więc nawet minimalne opóźnienia będą w przyszłości od razu zauważone przez instruktora. Właśnie z powodu szybkiego rytmu, ten taniec jest szczególnie lubiany przez młodzież i dzieci. Szybkie układy taneczne robią ogromne wrażenie na oglądającej występy widowni.