Sztukateria wykonana z lekkiego gipsu wysokiej jakości, idealnie nadaje się jako dekoracja wnętrz. W zabytkowych kamienicach i innych budowlach z ubiegłego stulecia, znajdziemy liczne elementy charakterystycznych sztukaterii. Mogą to być czysto dekoracyjne kompozycje, jak rozety, które umieszcza się w centralnym punkcie na suficie. Rozety towarzyszą innym rodzajom sztukaterii z gipsu.

Rozeta jak z pałacu w twoim domu

rozety gipsoweNie trzeba wielkiego wysiłku, by własny salon zamienić w piękne, stylowe wnętrze. Czasem wystarczy dobrać niewielki detal, np. rozetę wykonaną z gipsu. W ofercie producenta sztukaterii gipsowej, znajdują się liczne rozety gipsowe. Ich wzory nawiązują najczęściej do znanych, owalnych dekoracji z zabytkowych budowli. W wielu polskich miastach, historyczne kamienice do dziś posiadają ten rodzaj dekoracji. Rozety znajdziemy w zabytkowych korytarzach, na klatkach schodowych i w bogato dekorowanych wnętrzach. Zatem dziś rozety gipsowe spełniają dwie zasadnicze funkcje. Wykorzystywane są podczas remontu starej, historycznej zabudowy. Z drugiej strony, wiele osób wykorzystuje rozety jako dekoracje współczesnych wnętrz. Nadają się do pokoju gościnnego, sypialni oraz do pomieszczeń reprezentacyjnych – biurowych, sklepowych, gabinetów kosmetycznych. Wszędzie tam, gdzie liczy się styl, elegancja i klasa, rozety gipsowe sprawdzają się idealnie. Łatwy montaż na suficie nie wymaga zatrudniania specjalistycznej ekipy.

Z montażem rozety sufitowej, poradzi sobie w zasadzie każdy, kto trochę zna się na majsterkowaniu i remontach. Współczesne rozety wykonywane są na wzór dawnych, historycznych sztukaterii. Obok klasycznych wzorów, w ofercie producenta sztukaterii, znajdują się współczesne, nowoczesne wzory. Jest też możliwość wykonania na zamówienie.