Balustrady są formą ogrodzenia. Pełnią funkcję zapewniającą bezpieczeństwo podczas przebywania na schodach, balkonach czy tarasach. Mogą one być również atrakcyjne wizualnie i poprawić wygląd domu. Istnieje jednak wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zaplanowaniem instalacji balustrady, w tym koszty, trwałość, użytkowanie i estetyka.

Jak wybrać materiał na balustradę?

balustrady lublinJedną z najważniejszych kwestii przy wyborze balustrady jest materiał, z którego będzie wykonana. Jeśli instalacja odbywa się na zewnątrz, ważne jest, aby wybrać balustradę wykonaną z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Balustrady Lublin z kutego żelaza doskonale nadają się do zastosowań na zewnątrz, ponieważ mogą wytrzymać trudniejsze warunki, również tam, gdzie występują duże opady deszczu. Drewniane balustrady z pewnością zachowały swoją popularność z kilku powodów. Są uniwersalne, mocne, łatwe w obsłudze i dodają ponadczasowego uroku każdemu domowi. Mogą być również niedrogą opcją, jeśli budżet jest napięty, a malowanie może jeszcze bardziej zwiększyć wszechstronność tej opcji balustrady, ponieważ kolor farby można zawsze aktualizować. Szklane balustrady, choć oszałamiające, mogą być drogie, jednak ich zaletą jest między innymi to, że przepuszczają mnóstwo powietrza i światła, otwierają wizualnie obszary mieszkalne i są wspaniałym sposobem na zaprezentowanie schodów czy balkonu jako elementu architektonicznego.

Balustrada jest niezbędnym dodatkiem do balkonu lub klatki schodowej. Każda platforma na wysokości musi mieć jakąś barierę ochronną, aby zapobiec przypadkowemu upadkowi. Jednak balustrada nie musi być mdła ani nudna. Może być wspaniałym dodatkiem do każdego domu, dodając uroku i nowoczesności, nadając mu pożądany i niepowtarzalny wygląd.