Zima jest dla mnie najcięższą porą roku w przypadku prowadzenia domu, ponieważ mieszkam w domu jednorodzinnym i całym odśnieżaniem zajmujemy się ja i syn. W małym miasteczku, w którym mieszkam, opady śniegu są przeważnie na tyle duże, że drogę musimy odśnieżać praktycznie codziennie.

Odśnieżanie za pomocą łopat plastikowych

lekkie łopaty plastikoweZ racji tego, że mamy tylko jedną, dosyć ciężką łopatę, odśnieżaniem zajmujemy się na zmianę, ponieważ jest to wyczerpujące zajęcie, zwłaszcza, że mamy dosyć duże podwórko z wieloma miejscami, do których musimy się dostać. Pewnego dnia, zrezygnowaliśmy z obecnej łopaty i postanowiliśmy zakupić nową. Odśnieżyliśmy tylko początek drogi, abyśmy mogli ruszyć autem spod garażu. Udaliśmy się do pobliskiego sklepu budowlanego, aby znaleźć jakąś wygodną alternatywę. Bardzo dobrze się złożyło, ponieważ akurat, znaleźliśmy w promocji lekkie łopaty plastikowe. Zdecydowaliśmy z synem, że zakup pary takich łopat będzie świetnym rozwiązaniem, gdyż w ten sposób będziemy mogli pracować obaj w tym samym czasie. W dodatku, łopaty były naprawdę lekkie, a przy okazji, wykonane z całkiem mocnego plastiku, więc przerzucanie śniegu będzie znacznie łatwiejsze. Po zapłacie i powrocie do domu, zabraliśmy się do odśnieżania reszty podwórka. Tak jak myśleliśmy, łopaty sprawowały się świetnie. To uciążliwe zajęcie, które musimy wykonywać codziennie w trakcie zimy, zostało niemalże rozwiązane przez lekkie łopaty plastikowe.

Przy wyborze odpowiednich łopat do odśnieżania, pamiętajmy o tym, aby były na tyle lekkie, żeby nie wymagały dużej pracy mięśni naszych rąk, ale żeby były na tyle wytrzymałe, by poradziły sobie z dużymi porcjami śniegu. W naszym przypadku, udanie się do sklepu i znalezienie okazji, było świetnym zrządzeniem losu.