Woda w wielu miastach nie należy do najlepszych. Kamień, czyli pozostałość po preparatach do oczyszczania wody, połączona z osadami z rur i kurzem jest tu najczęstszym problemem, ale nie jedynym. Zanieczyszczona, ciężka od kamienia woda może wywoływać mnóstwo problemów ze zdrowiem nawet u osób dość odpornych.

Filtry do wody kranowej

filtr do wody przepływowyNic więc dziwnego iż coraz więcej właścicieli domów i mieszkań wyposaża się w filtry do wody, usuwające większość zanieczyszczeń na podobieństwo nowoczesnych filtrów do butelek. Najpopularniejszy obecnie filtr do wody przepływowy umożliwia niemal całkowite oczyszczenie wody z całej szkodliwej zawartości i jest na tyle niewielki iż można go zamontować w każdym domu przy ujęciu wody bez większych trudności. Gabaryty takiego filtra nie przekraczają pięćdziesięciu centymetrów długości czy szerokości, toteż może być on podłączony do większości ciągów wody w domach bez najmniejszych trudności, i eksploatowany tak iż jego obecność nie będzie zauważalna przez dłuższy czas. Filtr bardzo skutecznie usuwa kamień, osady zbierające się na rurach, które są zgarniane przez wodę oraz większość innych zanieczyszczeń, a także zmiękcza wodę, dzięki czemu jest ona całkowicie zdatna do spożycia nawet w surowej formie. Taki filtr nie potrzebuje zasilania, gdyż nie ma w nim absolutnie żadnych elementów elektrycznych. Działa całkowicie pasywnie, toteż nie jest również głośny, a jego praca nie jest zauważalna na co dzień.

Filtry te można dostać w wielu różnych marketach budowlanych, zarówno jako część zestawów z bateriami kranowymi jak i samodzielnie. Można również wyposażyć się w takowe u producentów, których w ostatnim czasie jest coraz więcej, a ich oferty stają się coraz bardziej zróżnicowane i unikalne, gdyż wprowadza się tam coraz to nowsze rodzaje filtrów.