koperty bąbelkowe

Moja córka mieszka za granicą wraz z mężem i córką. Zawsze co pół roku przesyłam im paczki. Zazwyczaj jest ich cztery. W jednej z nich pakuję ubranka dla wnuczki, w drugiej pakuję lekarstwa i inne drobiazgi, w trzeciej słodycze i produkty z kraju, a w czwartej umieszczam słoiki z przetworami i konfitury domowej roboty.

Koperty bąbelkowe to dobre zabezpiecznie

koperty bąbelkoweW tym celu nie kupuję specjalnych kartonów jak na przykład kartony fasonowe, tylko idę do paru sklepów oraz pytam się tam sprzedawczyń, czy czasem nie mają niepotrzebnych kartonów. Zawsze coś dostanę i to za darmo, przynajmniej nie muszę wydawać na opakowania kartonowe. Często też w paczkach zabezpieczam drobne rzeczy. Woreczki strunowe, są w takiej sytuacji odpowiednie. Staram się zawsze nie zostawiać pustych miejsc w paczce, ale jeśli się to zdarzy to wkładam tam dobre koperty bąbelkowe. Dokładnie zamykam każdy karton szeroką, szarą taśmą oraz każdy z kartonów owijam w folię bąbelkową i nakleja kartkę do kogo ma być adresowana. Mam zaprzyjaźnionego kuriera, który co tydzień jeździ za granicę z paczkami. Zawsze korzystam z jego usług, bo wiem i jestem o tym przekonana, że paczki zawsze docierają bardzo szybko i nie są zniszczone. Przesyłka ta zawsze różnie kosztuje, wszystko zależy od tego jaką wagę mają opakowania kartonowe, im więcej włożę do środka tym więcej zapłacę za transport.

Przed zapłaceniem, każda z paczek jest ważona i wyceniana oraz do tego doliczane są koszty transportu i usługi. Ale mając sprawdzonego przewoźnika można raz na pół roku trochę zapłacić.