Izolowanie pianką poliuretanową jest bardzo popularne, a metodą tą zajmują się profesjonalne firmy. Oczywiście oferta tych firm jest znacznie bardziej zróżnicowana i można zdecydować się nie tylko na izolowanie ścian za pomocą pianki PUR, ale również wełny mineralnej czy styropianu.

Pianka PUR – materiał bezpieczny, niepylący, bezzapachowy

izolacja pianką przez fachowcówW przypadku wełny mineralnej trzeba pamiętać o tym, że jest to materiał przewiewny. Oznacza to, że wełna niestety pozwala na przenikanie ciepłego powietrza. Przez to generowane są znacznie wyższe koszty ogrzewania. W przypadku pianki poliuretanowej nie ma mowy o przepuszczaniu powietrza. Nie jest to materiał przewiewny, ale całkowicie szczelny. Oszczędność na rachunkach za ogrzewanie dochodzi do kilkudziesięciu procent. Takie oszczędności są naprawdę zauważalne! Jeśli wełna mineralna ulegnie zawilgoceniu, to niestety jej właściwości izolacji termicznej już nie spełniają swojej roli. Zawilgocenie wełny chociaż raz sprawia, że jest to materiał, który już nie nadaje się do izolacji. Wykorzystanie pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej sprawia, że nie przepuszcza ona wody. Jest to materiał hydroizolacyjny. Nie ma mowy o zawilgoceniu pianki PUR, przez co materiał izoluje cały czas. Na pewno izolacja pianką przez fachowców odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń czyli tzw. natrysków. Jest to najlepsza metoda zaaplikowania pianki poliuretanowej na różne powierzchnie. Wełna mineralna niestety powoduje pylenie. Przez to doprowadza nie tylko do rozwoju alergii, ale również pleśni i grzybów.

Jeśli chodzi o piankę poliuretanową, jest to materiał całkowicie obojętny chemicznie – nie doprowadza do pylenia, ani nie jest atrakcyjny dla szkodników, zwierząt i innych. W piance poliuretanowej nie powstają też ani grzyby, ani pleśnie, dlatego jest bezpieczna.