To pytanie jest na ustach każdego, kto kiedykolwiek próbował urządzać swoje lokum. Niewątpliwie tapczan ma swoje zalety – głównie byłaby to funkcjonalność i cena – jednak wciąż jest to tapczan. Śpimy średnio osiem godzin dziennie, co daje pięćdziesiąt sześć godzin tygodniowo. Czy chcemy spędzić ten czas na tapczanie?

Dlaczego warto wybrać łóżko tapicerowane

duże łóżka tapicerowaneWybrałem ten model, gdyż jest to model najbliższy tapczanowi – również jest pokryty tapicerkom, jedyną różnicą jest materac i brak możliwości rozłożenia kanapy. Możemy wybrać materac wymienny, czyli taki, który w każdej chwili można wyjąć i wyrzucić oraz niewymienny, czyli tapicerowany. Ten drugi rodzaj w budowie bardzo przypomina tapczan, jednak jest nieporównywalnie wygodniejszy do snu. Trzeba pamiętać, że łóżko jest stworzone, żeby na nim spać, dlatego jest dokładnie do tego przystosowane. Rozkładana kanapa natomiast nie działa w ten sposób – ona przystosowana jest zarówno do siedzenia, jak i do spania. Mimo to producenci skupiają się na jego wyglądzie w formie kanapy, niż na wygodzie naszego snu. Dodatkowo duże łóżka tapicerowane mają więcej miejsca niż typowy tapczan – łatwiej jest się porządnie wyspać, gdy mamy sporo miejsca. Na koniec dodam, że łóżko praktycznie w każdym przypadku będzie wyglądało lepiej niż tapczan – jedynym mankamentem jest konieczność posiadania sypialni, gdzie będzie mogło swobodnie się prezentować.

Tak więc wygląda sprawa – jeżeli zależy nam na wygodzie naszego snu, to nie powinniśmy szukać dalej niż łóżko. Niezależnie od materaca wyśpimy się lepiej niż na tapczanie. Natomiast jeżeli faktycznie podoba nam się wygląd kanapy, to postawmy na łóżko tapicerowane – jest ono bardzo wygodne, prezentuje się równie dobrze. Wszystko zależy od preferencji osobistych, jednak osobiście nie ignorowałbym potrzeby porządnego snu.