Kudowa Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa w Kotlinie Kłodzkiej. Leży u podnóża Gór Stołowych. Jako uzdrowisko, ma bardzo długie tradycje, sięgające XVII wieku. W miejscowości i jej najbliższych okolicach, spotkamy mnóstwo atrakcji dla osób aktywnie spędzających czas i lubiących uzdrowiskowy mikroklimat.

Kudowa Zdrój jako uzdrowisko i miejsce na urlop

Najważniejsza i najcenniejsza rzpokoje kudowa zdrójecz w Kudowie, to źródła naturalnych wód mineralnych. W pijalni wód w Parku Zdrojowym, będziemy mogli spróbować wielu wód o właściwościach leczniczych. Oprócz uzdrowiska, Kudowa to raj dla biegaczy narciarskich. Liczne trasy po polskiej i czeskiej stronie granicy zadowolą każdego amatora biegówek. W miejscowości istnieje wiele tras rowerowych, kortów tenisowych, parków linowych i skateparków. Mnogość atrakcji dla aktywnych turystów sprawia, iż Kudowa to miejsce idealne dla osób, które nie potrafią długo usiedzieć w miejscu i szukają różnych źródeł adrenaliny. W okolicach Kudowy możliwe jest uprawianie wspinaczki górskiej na ściankach. Wynajmując pokoje Kudowa Zdrój oferuje szeroką bazę hotelową, jak również agroturystyczną. W miejscowości znajdują się liczne sanatoria w których między innymi, przeprowadza się rehabilitację onkologiczną. Można tu znaleźć wiele gabinetów masażu, gabinetów odnowy biologicznej i ośrodków wypoczynkowych. Istnieje możliwość skorzystania z rozbudowanej bazy zabiegowej w której przeprowadzane są zabiegi rehabilitacyjne.

Gdy szukamy uzdrowiska lub sanatorium, w naszych poszukiwaniach musimy uwzględnić Kudowę Zdrój. Jest ona niewątpliwie jednym z najlepszych miejsc w Polsce, jeśli chodzi o aktywny wypoczynek. Miejsce to i otoczenie Gór Stołowych, jest idealne by wypocząć w miejscowych sanatoriach lub na łonie przyrody.