oświetlenie

Tworzenie projektu dla konkretnego klienta zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Wpasowanie się w gusta innych osób jest bardzo trudną sztuką. Powierzchnia jaką mieliśmy do wykorzystania to trzydzieści cztery metry kwadratowe.

Jakie oświetlenie powinno być w kuchni?

oświetlenieMieliśmy zatem szerokie pole do działania, co znacznie zachęciło nas do działania i zmotywowało do ukazania swoich umiejętności twórczych. Z racji tego, że nasi klienci hobbystycznie zajmują się podróżami i są osobami dosyć żywiołowymi, postawiliśmy na żywe barwy. Przede wszystkim były to odcienie marokańskiego błękitu. Jeżeli chodzi o blaty, szafki frontowe i inne elementy to zachowaliśmy równowagę, wykorzystując kolor biały. W centralnej części ustawiliśmy wysepkę – będzie ona doskonale sprawdzała się w trakcie tworzenia kulinarnych dzieł. Nad nią znajdują się dwie lampy sufitowe w kolorze szmaragdowym. Zdecydowaliśmy się na plafony. Nasi klienci chcieli mieć w swojej kuchni lampy nowoczesne. Z racji tego, że cenią sobie jasne wnętrza, dodaliśmy poboczne kinkiety. Od strony balkonowych drzwi umieściliśmy dwie lampy podłogowe. Po długich negocjacjach, postawiliśmy w tym wypadku na lampy klasyczne, ale zachowane w marokańskim stylu, tak alby całość była spójna w odbiorze. Lewe skrzydło kuchenne to jednocześnie część jadalna i rekreacyjna.Wybraliśmy szklany stół. Zwiększył on optycznie przestrzeń. Dobraliśmy do tego białe ławy ze złotymi zdobieniami. Z tytułu pasji czytelniczych właścicieli, postanowiliśmy umieścić regał na książki i dwa fotele umożliwiające swobodne czytanie. W przypadku siedzisk postawiliśmy na błękit i czerwień. Całość dopełniają kolorowe poduszki zakończone frędzlami. Na ścianach umieściliśmy zdjęcia z wypraw naszych podróżników. Biały, puchaty dywan, nadaje ciepłego, domowego charakteru. Drzwi wychodzące na balkon znajdują się bezpośrednio z kuchnią. zatem klienci poprosili nas, także o aranżację tarasu.

Tak samo jak w przypadku kuchni użyliśmy błękitów, odcieni szmaragdowych. Poduszki, bujane krzesła i ława. Całość wykończona białymi lampkami choinkowymi. Efekt końcowy był zadowalający.

Więcej o oświetleniu można znaleźć na www.multilampy.pl