Gdy wyjeżdżałem do Niemiec, nie miałem pomysłu, na co zarobione pieniądze wydam. Nie miałem założonej rodziny, własnie skończyłem studia, a przez wakacje nie miałem za bardzo co z sobą zrobić. Nie mniej jednak, zarobiłem trochę euro, które pod koniec roku okazało się, że miały mi się bardzo przydać.

Cel wielu: Wymienić euro po dobrym kursie

kursy euro w kantorze - BydgoszczPotrzebowałem zainwestować – złotówki. Wiedziałem, że nadszedł moment na wymianę waluty. Do tej pory czekałem na korzystniejszy kurs i ten właśnie nadchodził. Sprawdziłem w Internecie kursy euro w kantorze – Bydgoszcz i uśmiechnąłem się sam do siebie. Naprawdę warto było czekać. Teraz musiałem tylko wybrać kantor, w którym kurs będzie najlepszy i mogłem inwestować swoje pieniądze. Akurat dla takiej ilości jaką miałem najistotniejszy był nawet jeden grosz. Dodatkowo, zawsze istotniejsze możliwość negocjacji, gdy mamy jakąś większą kwotę do wymiany. Więc bardzo dokładnie musiałem przyjrzeć się kursom w każdym kontorze. Tu liczyły się ułamki. Nieważne, w której części Bydgoszczy kantor by był. Mogłem przejechać ją nawet całą gdyby kurs mnie zachęcił. Gdy przyjrzałem się bliżej, postanowiłem jechać do kantoru jeszcze tego samego dnia. Bałem się, że podkusi mnie by czekać, a wtedy mogła przepaść moja okazja na zarobienie dużych pieniędzy. Nie jestem maklerem, więc czekanie mogło przynieść niepotrzebne ryzyko. Ja po prostu do tej pory czekałem, bo nie potrzebowałem gotówki. Teraz waluta polska była mi potrzebna. Po godzinie miałem już pieniądze. Po dwóch były już na moim koncie, zamienione po naprawdę dobrym kursie.

Inwestycja, okazała się trafna. Nie tyle pod względem finansowym co naprowadziła mnie na cel w życiu. Nareszcie wiedziałem, w czym się odnajdę i jaki kierunek chcę obrać. Teraz mogłem inwestować w siebie, a nie w rzeczy materialne.