Wielu z nas obawia się spacerów po parkach czy lasach w obawie przed groźnymi dla nas kleszczami. Ich duża ilość potrafi skutecznie zniechęcić nas do odwiedzania tych miejsc i sprawić, że niechętnie spędzamy w nich czas. A szkoda, bowiem spacer po pachnącym i pięknym lesie daje nam spokój i ukojenie oraz odpoczynek od zgiełku i hałasu miasta.

Duża skuteczność testów wykrywających boreliozę

borelioza testNiestety w obecnych czasach kleszczy jest mnóstwo. Te pajęczaki atakują nie tylko ludzi. Potrafią się także znaleźć na naszych zwierzętach. W lecznicach weterynaryjnych znajdziemy specjalne krople, które ustrzegą nasze psy przed tymi pasożytami. Ludzie również mogą spróbować się przed nimi ochronić, stosując różnorodne spreje i ubierając odzież chroniącą nasze ciało. Jeśli jednak po powrocie z domu zauważymy obecność tego pasożyta musimy natychmiast go usunąć. Ugryzienie może spowodować chorobę o nazwie borelioza Test jest sposobem na wykrycie tej groźnej dla naszego zdrowia choroby. Początkowo nie posiada ona charakterystycznych symptomów, czujemy się lekko przeziębieni. jednak z czasem nasze samopoczucie ulega znacznemu pogorszeniu. Warto zatem wykonać test, który umożliwi nam wykrycie tej choroby. Możemy także bezpośrednio po ugryzieniu wysłać kleszcza do analizy, co umożliwi zbadanie go pod kątem nosicielstwa tej strasznej choroby.

Nie warto rezygnować ze spacerów po lesie lub wakacji nad jeziorem z obawy przed niebezpiecznymi pajęczakami. Przed kleszczami możemy skutecznie się ochronić stosując dostępne w aptekach środki. Jeśli jednak zostaniemy ugryzieni nie ma co popadać w panikę, bowiem nie każdy kleszcz jest nosicielem boreliozy. Warto jednak uważnie obserwować swoje ciało i w razie konieczności wykonać test, który umożliwi nam wykrycie choroby i rozpoczęcie skutecznego leczenia.