W wielu sklepach internetowych coraz częściej kupić można olejki, których składnikiem jest kannabidiol. Niektórych może to dziwić, bo przecież jest to związek chemiczny występujący naturalnie tylko w konopiach. Te z kolei kojarzą się z marihuaną i zakazem jej uprawy.

Olejki jako najlepsze źródło leczniczego CBD

olej konopny cbdNie należy się tym jednak przejmować, bo odmian konopi jest bardzo dużo. Nawet w Polsce są uprawy konopi – oczywiście legalnych odmian, z których powstaje właśnie kannabidiol w postaci olejku. Olej jest zdecydowanie najlepszym źródłem leczniczego kannabidiolu, a można go kupić w bardzo atrakcyjnych cenach właśnie przez internet. Warto jednak zapoznać się z najważniejszymi zaletami tej substancji. Po pierwsze w przeciwieństwie do THC nie wykazuje ona działania psychoaktywnego. To właśnie olej konopny cbd stosowany jest w leczeniu takich schorzeń jak cukrzyca, padaczka czy schizofrenia. Ciągle przeprowadza się badania naukowe, które mają na celu udowodnić, że kannabidiol jest rzeczywiście skuteczny. Oprócz tego olejek ma też wiele innych właściwości. Na pewno trzeba wspomnieć o jego działaniu przeciwpsychotycznym oraz przeciwlękowym. Osoby, które cierpią na różne zaburzenia psychiczne, powinny regularnie stosować olejek, ponieważ działa on uspokajająco, wyciszająco, kojąco na cały układ nerwowy, nie mając przy tym działania psychoaktywnego. Olej stosują również osoby, które cierpią na różnego rodzaju zapalenia.

Oczywiście najbardziej powszechne są stany zapalne stawów. Można też stosować kannabidiol miejscowo na trudno gojące się rany i nie tylko. Choroby autoimmunologiczne i neurodegeneracyjne pojawiają się u ludzi coraz częściej. Okazuje się, że tutaj olejek z kannabidiolem również jest skuteczny. Takie preparaty stosują nawet chorzy na stwardnienie rozsiane czy raka.