Podkłady do twarzy występują na rynku w wielu różnych odsłonach. W zależności rodzaju cery oraz tego jakie i czy w ogóle mamy z nią problemy. Podkłady kryjące używane są przez wiele osób, nawet takich, które nie mają cery w złym stanie i nie muszą zakrywać żadnych niedoskonałości.

Aksamitne podkłady kryjące dobrze wyglądają na twarzy

aksamitny podkład kryjącyKupując podkład kryjący trzeba uważać na to by nie wybrać podkładu zbyt ciężkiego dla cery. Oczywiście podkład kryjący nigdy nie będzie tak lekki jak podkład o średnim kryciu i np. o rozświetlającym wykończeniu. Oczywistym jest, że podkłady o mniejszym kryciu łatwiej wtapiają się w skórę i łatwiej sprawić żeby wyglądały naturalnie. Nakładając makijaż nie można doprowadzić do takiej sytuacji, że podkład jest na tyle ciężki, że zważy się na skórze i będzie wyglądać bardzo brzydko. Podkład ma w końcu poprawiać wygląd naszej cery, a nie wyglądać jak maska. Dobrze jest więc znaleźć aksamitny podkład kryjący, który będzie dobrze przykrywał wszelkie niedoskonałości ale jednocześnie nie będzie tak bardzo matowy, by wyglądać strasznie nienaturalnie. Na szczęście, teraz na rynku pojawia się coraz więcej podkładów o mocnym kryciu, które dobrze wyglądają na twarzy. Firmy opracowują coraz to nowsze i lepsze formuły, które pozwalają osiągnąć ładny efekt na twarzy. Jeżeli podkład prezentuję się zbyt ciężko na twarzy ale jesteśmy bardzo zadowoleni z jego krycia to można spróbować albo nałożyć bazę rozświetlającą pod makijaż albo bezpośredniego na nakładanego podkładu dodać trochę takiej bazy.

Wybranie odpowiedniego podkładu kryjącego nie jest takie łatwe. Trzeba znać swoją cerę i to co dobrze na niej wygląda. Różne firmy mają różne formuły, a więc często potrzeba czasu aby znaleźć metodą prób i błędów taki podkład, który będzie świetnie współpracował z ceną.