Każdy z nas zabezpiecza swój budynek przed włamaniami oraz kradzieżami. Warto również zabezpieczyć swój dom przed wilgocią, która powoduje wiele różnych chorób. Najważniejsze są fundamenty, na które napiera woda gruntowa.

Izolacja fundamentów czyli jak wykonać izolację przeciwwilgociową?

Wzniesienie izolacja fundamentów budynków w Warszawiefundamentów to dopiero połowa sukcesu, ponieważ należy je jeszcze zabezpieczyć przed niszczącym działaniem wilgoci i wody, ale również przed ich wyziębieniem. Do izolacji fundamentów powinniśmy wynająć fachowców, którzy mają w tym doświadczenie. Jest to ważne gdyż późniejsza naprawa lub zwiększenie stopnia zaizolowania źle zbudowanych fundamentów jest bardzo kosztowna a niekiedy nawet niemożliwa. Jeśli w ścianach fundamentowych brakuje odpowiedniej izolacji z gruntu przenika wilgoć oraz woda, która powoduje stałe zawilgocenie. Mokre fundamenty szybko niszczeją i zmniejsza się w ten sposób ich izolacyjność termiczna a to oznacza, że ciepło szybciej ucieka z pomieszczeń przez podłogę na gruncie i ściany nadziemia. Podciąganie kapilarne jest niezwykle groźne, polega na tym, że mur do którego dostanie się woda zasysa ją w górę. Aby uchronić parter przed zawilgoceniem konieczna jest izolacja fundamentów budynków w Warszawie, dzięki której nasze mury będą zabezpieczone i nie będą wchłaniały wody. Poziomą izolację przeciwwilgociową umieszcza się w dwóch miejscach, pomiędzy ławą a ścianą fundamentową i na styku ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian budynku. Izolacja ta powinna być dokładnie połączona z izolacją podłogi.

Budując dom powinniśmy zastanowić się nad zabezpieczeniem jego fundamentów przed wilgocią. W ten sposób chronimy nie tylko fundamenty, ale również ściany naszego domu przed zawilgoceniem, które prowadzi do powstania pleśni oraz różnych grzybów.