Palenie papierosów to nałóg, który jest wszechobecny. Każdego dnia gdy idziemy ulicami miasta, możemy zobaczyć osoby, które palą. Wiele z nich starało się rzucić palenie, ale bezskutecznie. Z każdym nałogiem bardzo ciężko jest zerwać.

Dlaczego warto zrezygnować z palenia?

rzucanie paleniaKażdy z nas wie, że papierosy mają bardzo zgubny wpływ na nasz organizm. Prowadzą do wielu chorób. Co gorsza to nie palący jest na nie najbardziej narażony, lecz osoby przebywające w jego otoczeniu. Dlatego jeśli mamy problemy z tym nałogiem, tym bardziej powinniśmy pomyśleć nad rzuceniem palenia. Spójrzmy na tą kwestię pod kątem naszego zdrowia i finansów. Dziś mnóstwo osób choruje. Często poważne choroby są wykrywane nawet u maleńkich dzieci. Czy ktoś z nas chciałby zachorować? Czy czekamy na to, aż choroba zaatakuje również i nasz organizm? Nikt z nas nie chce być chory z własnej woli. Jednak jeśli palimy papierosy, to tak właśnie się dzieje. Być może na początku czujemy się dobrze, a nikotyna wpływa na nas kojąco. Przynajmniej tak może nam się wydawać. Jednak po paru latach dostrzeżemy, jak poważne spustoszenie dokonało się w naszym organizmie. Jak widać rzucanie palenia nie powinno być dla nas jedną z opcji, lecz koniecznością. Jeśli szanujemy nasze zdrowie i kochamy naszych bliskich, z pewnością nie będziemy chcieli chorować i ich na to narażać. Poza tym rzucenie palenia ma jeszcze jedną dobrą stronę – oszczędność. Gdy popatrzymy ile rocznie wydajemy na papierosy, zobaczymy jak wiele moglibyśmy za to dobrego zrobić.

Rzucenie palenia nie jest proste. Nikt nie oczekuje, że stanie się to z dnia na dzień. Warto jednak próbować. Nasze zdrowie powinno być dla nas najważniejsze. Być może dziś tego jeszcze nie widzimy, ale jeśli nie rzucimy palenia, stan naszego zdrowia może gwałtownie się pogorszyć.