Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii wiąże się nie tylko z ekologią oraz dbaniem o środowisko. Często inwestycja w innowacyjne rozwiązania tego typu to masa zaoszczędzonej gotówki w naszych kieszeniach. Dzięki współczesnym rozwiązaniom mamy szansę na ograniczenie naszych opłat do zupełnego minimum.

Wykorzystywanie deszczówki w ogrodach

zagospodarowanie wody deszczowejDlatego warto postawić pierwszy krok i zacząć od tych najmniejszych sposobów jakie możemy wprowadzić w życie już teraz. Takim podstawowym i bardzo tanim krokiem jest lepsze zagospodarowanie wody deszczowej. Otóż wiele osób magazynuje ją i wykorzystuje do podlewania swoich ogrodów, pół uprawnych czy warzywników. Można ją przechowywać i wykorzystywać w momencie kiedy robi się sucho. Dzięki temu sporo oszczędzany na naszych rachunkach, a woda wspomaga prawidłowy wzrost roślin. Jednak jak to robić i od czego należy zacząć. Do magazynowania wody będzie potrzebny specjalny zbiornik na deszczówkę. Możemy zamówić go online bądź kupić w każdym sklepie ogrodniczym. Często te zewnętrzne zbiorniki przypominają wyglądem wazy czy beczki. Same w sobie mogą stanowić ozdobę dla naszego ogrodu. Także nic nie stoi na przeszkodzie aby znajdowały się przed naszym domem. Jednak jeżeli potrzebujemy czegoś więcej i interesuje nas spora pojemność to koniecznie trzeba zwrócić uwagę na pojemniki, które się zakopuje w ziemi.

One są niemal nie widoczne ale posiadają ogromną wydajność. Dlatego wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeżeli nie mamy pól uprawnych to z całą pewnością wystarczy nam mniejszy zbiornik, który będzie stał przed domem. Do nich często montowane są specjalne kraniki. To pozwala na podlewanie kwiatów doniczkowych czy przelewanie deszczówki do naszej konewki. Wszystko jest przemyślane i funkcjonalne.