Podczas upalnych dni fajnie jest wskoczyć do basenu, aby się ochłodzić i zrelaksować. Wielu ludzi rezygnuje z zakupu basenu przydomowego, ponieważ boi się o to, że woda będzie ciągle zabrudzona, będą musieli ją ciągle wymieniać, a to generuje duże koszty. Rozwiązanie tego problemu jest prostsze, niż się wydaje.

Folie solarne do basenu

folia solarnaRozwiązaniem problemu ciągle brudnej wody w basenie przydomowym jest nakrycie całego basenu specjalną folią w momencie, gdy akurat nikt nie zażywa kąpieli. Do nakrywania basenu idealnie nadaje się folia solarna. Tego typu folia po pierwsze zabezpiecza wodę przed zabrudzeniem, a także przed rozmnażaniem się glonów. Folia przyciąga słońce, dzięki temu woda wewnątrz basenu dużo szybciej się nagrzewa. Nakrywając basen taką folią zaoszczędzamy wodę, ponieważ nie musimy jej tak często wymieniać. Zaoszczędzamy także energię, ponieważ dzięki temu że folia przyciąga słońce, to nie musimy sztucznie podgrzewać wody wewnątrz basenu. Folia wykonana jest w całości z tworzywa sztucznego, które jest bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu folia posłuży nam przynajmniej przez kilka sezonów. Oczywiście jeśli będziemy jej poprawnie używać. Folia jest bardzo elastyczne, sprawia to że dopasowanie jej do kształtu basenu będzie bardzo łatwe. Folię możemy także przycinać nożyczkami. Dodatkową zaletą folii jest to, że ograniczona ona parowanie wody, więc nie musimy jej tak często dolewać.

Tego rodzaju folię możemy kupić w sklepach z basenami. Możemy jej także szukać w sklepach internetowych. Folię kupujemy na tak zwane metry bieżące. Dobrej jakości folię kupimy za około sto złotych z jeden metr bieżący folii. Biorąc pod uwagę to, że jest to zakup na przynajmniej kilka sezonów, to nie jest to duży koszt.