Bez wątpienia firany w oknach dodają uroku każdemu pomieszczeniu i ocieplają jego klimat. Kobiety uwielbiają dekorować swoje mieszkania różnymi detalami, które tworzą indywidualną całość. Firany, zasłony, pełnią rolę dekoracji, ale też chronią naszą prywatność przez niechcianymi gapiami.

Gdzie zamówić firany z falbankami?

firany na zamówienie z falbanamiFiranki możemy zakupić w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem wnętrz, albo zamówić usługę szycia u krawcowej z zakupionego materiału na wymiar. Jeżeli nasze okna mają uniwersalny wymiar, to większość gotowych firan będzie na nie pasować, natomiast w przypadku niestandardowych, koniecznie trzeba je uszyć. Firany na zamówienie z falbanami, wykona dla nas tylko sprawdzona, dobra krawcowa, bo to nie jest łatwa sztuka. Do klasycznej firany, doszywa się specjalnie wykonaną falbanę, która może być podszyta tiulem, albo wykonana z zupełnie innego materiału. Falbanki umieszczamy na dole firan, na ich górze, w celu ukrycia miejsca, w jakich są przymocowane do karnisza, albo z brzegów, jeżeli mają one nierównomierne krawędzie. Firana na zamówienie może być jedno lub wielowarstwowa, wszystko zależy od naszej wyobraźni przestrzennej. Grube, bawełniane zasłony lepiej wyglądają z falbanami na górze, ponieważ nadaje to im finezyjnego kształtu i lepiej się układają w oknach. Przy dużym oknie balkonowym, najlepiej wyglądają cienkie, tiulowe, lub uszyte z woalu firany z delikatnym marszczeniem przy karniszu. Wybór odpowiedniej formy zasłony nie jest łatwy, ale dobra krawcowa będzie potrafiła doradzić.

Jeżeli decydujemy się zamówić firany na wymiar, to koniecznie musimy zakupić odpowiednią ilość potrzebnego materiału, uwzględniając dodatkowe centymetry na obszycia i poprawki, które mogą się zdarzyć. Wykonanie takiej usługi nie powinien przekroczyć dwustu złotych.