Odpowiednie działanie sprzęgła jest wyznacznikiem bezpiecznego użytkowania każdego auta. Powinno działać lekko, bez zarzutu. Dzięki temu samochód może sprawnie zahamować oraz zmieniać, redukować biegi podczas jazdy. Elementy odpowiedzialne za sprawne funkcjonowanie pojazdu można naprawić, pod warunkiem, że są one oryginalne. Wyeksploatowany podzespół można naprawić w specjalistycznych warsztatach.

Jak dokonuje się regeneracji dwumasy?

regeneracja kół dwumasowychNaprawa dwumasy nie jest wbrew pozorom trudna. Jednak najważniejsze, by jej naprawa została wykonana sprawnie i z udziałem wysokiej jakości zamienników lub oryginalnych części. Regeneracja kół dwumasowych najczęściej objęta jest gwarancją. Określa się ją różnie, poprzez wskazanie liczby przebytych kilometrów, czy też lat użytkowania. Nierzadko jest to okres od roku do dwóch. Nie jest jednak tajemnicą, że wszystko tak naprawdę zależy od stylu jazdy kierowcy. Im bardziej prawidłowa, tym dłuższy jest czas eksploatacji. By rozpocząć prace nad regeneracją dwumasy, konieczne jest wymontowanie uszkodzonego podzespołu i dostarczenie go do warsztatu. Naprawa zajmuje zazwyczaj nie dłużej, niż kilka godzin. Następnie wymienia się wszelki uszkodzone elementy wewnątrz koła. Powierzchnie cierne są toczone i szlifowane. W końcowym etapie następuje wyważenie koła. Do każdej z tych czynności niezbędne jest wykorzystywanie części pochodzących od zaufanych dostawców. Tylko wówczas istnieje gwarancja wytrzymałości.

Wykorzystywanie części wysokiej jakości jest podstawą w przypadku naprawy dwumasy. Niektóre warsztaty wykorzystują niewiedzę kierowców i celowo montują tańsze części, by móc więcej zarobić. Takie postępowanie może skutkować szybkim uszkodzeniem dwumasy i ponoszeniem kolejnych kosztów. Są to wysoce stresujące sytuacje.