Zaprojektowanie domu nie jest łatwą sprawą – co dopiero mówić o urządzaniu go. O ile w pierwszym przypadku zazwyczaj zwracamy się po pomoc do specjalistów, a co najwyżej wprowadzamy w projekcie drobne zmiany, na końcowy wystrój wolimy mieć z reguły bardziej bezpośredni wpływ. Dobieramy odpowiednie meble, koniecznie pasujące do koloru ścian, wstawiamy okna, drzwi… Wbrew pozorom to właśnie wybór tych ostatnich przysparza najwięcej problemów.

Wejdźmy do domu przez drewniane drzwi

drzwi drewniane lublinJaki rodzaj drzwi wybrać? Z jakiego materiału powinny być zbudowane? Jak długo przetrwają, jeśli przez kolejne lata będą bez przerwy wystawiane na niszczące działanie warunków atmosferycznych? Na te pytania musiałby odpowiedzieć prawdziwy ekspert. Nie każdy jednak lubi pytać o zdanie specjalistę i w wyborze większości elementów, składających się na jego nowy dom, kieruje się raczej osobistymi upodobaniami, a nie poradami fachowców. Obecnie prym wiodą drzwi drewniane Lublin obfituje w budynki wyposażone w tego rodzaju wrota, co niezmiennie cieszy oko i przywodzi na myśl górskie chatki i domki wypoczynkowe. Stamtąd już skojarzenia wiodą głodnych urlopu obywateli miast do utopijnych, słonecznych plaż gdzieś na drugim końcu świata. Drewniane elementy sprawiają, że dom staje się bardziej przytulny, jak za starych dobrych czasów, gdy w kominku wesoło trzaskał ogień, a cała rodzina zbierała się wokół, by spędzić razem długie, chłodne wieczory.

Drzwi, choć zdecydowanie należą do najistotniejszych części wyposażenia domu, często zostają pominięte, kiedy zastanawiamy się nad sposobem zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej. Co tu kryć, nowe firanki czy kolor ścian bardziej przyciąga uwagę niż najpiękniejsze nawet wrota. Nie można jednak zapominać o ich wartości użytkowej.