Początkowo bardzo cieszyłem się z tego, że jako pierwszy w rodzinie założyłem własną firmę. Była to oznaka tego, że radzę sobie spośród wszystkich najlepiej. Później jednak przyszło mi się zmierzyć z wadami – koniecznością testowania wszystkiego na sobie i przecierania szlaków.

Na szczęście mogłem pomóc innym wybrać najlepszy podnośnik samochodowy

podnośniki samochodoweMoi bracia rozwijali się dokładnie w tym samym kierunku co ja. Stwierdziliśmy, że nie ma sensu robić sobie konkurencji w tym samym mieście, dlatego oni swoje warsztaty założyli w sąsiednich miejscowościach. Taki układ był idealny – codziennie dojeżdżali do pracy, i pomagali sobie zawsze, gdy ktoś tego potrzebował. Na początku chcieli mojej pomocy przy zakupie wyposażenia. Nie wiedzieli które podnośniki samochodowe są najlepsze. Byłem jedynym który w tamtym momencie miał z tym jakieś doświadczenie, dlatego wzrok wszystkich skupił się na mnie. Prawda była jednak taka, że ciężko było mi powiedzieć coś konkretnego. Każdy podnośnik samochodowy charakteryzował się czymś innym. Jeden producent robił je w taki sposób by nigdy się nie popsuły, inny w taki, by działały jak najszybciej. Wszystko zależało od tego, na czym komu zależało. Ja potrzebowałem czegoś efektywnego – lubiłem pracować szybko i dobrze. Najbardziej lubiłem korzystać z podnośnika, który działał tak jak ja. Wiedziałem jednak, że nie każdy ma takie same podejście, dlatego powiedziałem jedynie o tym, które rozwiązanie czym się charakteryzuje. Pokiwali głowami rozumiejąc, że sami będą musieli podjąć tę decyzję, choć na pewno nieco im to wszystko ułatwiłem swoimi opiniami.

Po miesiącu spytałem ich o to, co udało im się kupić. Pochwalili mi się swoimi wyborami. Przyznam, że dokładnie tego się spodziewałem po nich – oni sami zresztą od samego początku wiedzieli, kto co kupi. Młodszy kupił szybki podnośnik, starszy zdecydował się na bardziej wytrzymały.