Za oknem coraz mniej słońca a dzień robi się coraz krótszy, więc wszystko wskazuje, że zima tuż tuż. Temperatury spadają w okolice zera stopni Celsjusza, więc już najwyższa pora aby zastanowić się nad zmianą opon na zimowe. Trzeba pamiętać doświadczenia z lat ubiegłych i nie odkładać tego zadania do pierwszych śniegów, bo właśnie wtedy jak co roku wszyscy sobie jednocześnie przypominają, że opon jeszcze nie zmienili.

Jakie opony zimowe wybrać?

dobrej jakości mieszanki gumoweJeżeli nie posiadamy drugiego kompletu opon na zimę, stajemy niekiedy przed dylematem podczas zakupu. Okazuje się, że wybrać nowe opony zarówno zimowe jak i letnie wcale nie jest tak prosto. Dostępne na rynku produkty są zróżnicowane zarówno pod względem jakości jak i ceny. Czytając różne fachowe opinie zarówno użytkowników jak i firm testujących możemy się dowiedzieć, że dobrej jakości mieszanki gumowe nie we wszystkich produktach można spotkać. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa jak i komfortu jazdy należy przed zakupem nowych opon trochę o nich poczytać. Jak się okazuje w praktyce opona oponie nie jest równa. Przy oponach zimowych ważne jest aby mieszanka gumowa w nich zastosowana była miękka a profil opony był odpowiednio przystosowany do zimowych warunków drogowych. Dodatkowo warto jest zwrócić uwagę na takie parametry jak indeks nośności a także indeks prędkości. Szczególnie ten drugi ma duże znaczenie gdy bardzo szybko jeździmy zimą, przykładowo po autostradach.

Niezależnie od marki opony w pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę na jej parametry techniczne. W takim wypadku podczas zakupu nie powinno się sugerować jedynie atrakcyjną ceną produktu a przede wszystkim jego jakością i opiniami innych użytkowników. Warto jest czasami nawet dopłacić i zachować większe bezpieczeństwo.