Żeby pracować w służbie zdrowie – niezależnie czy publicznej czy prywatnej – należy mieć przede wszystkim zdrowie oraz potrafić radzić sobie ze stresem w wielu sytuacjach. W sumie to każda praca z ludźmi według mnie jest trudna, ale niekiedy dużo zależy od nas samych. Moja mama pracuje w szpitalu jako pielęgniarka, więc mam świadomość, jak trudny jest ten zawód.

Jakie są rodzaje rękawic?

rękawice medyczneNiezależnie od tego czy pracujesz w szpitalu jako lekarz, pielęgniarka czy pobierasz krew pacjentom, twoim obowiązkiem jest zapewnienie zarówno sobie jak i innym bezpieczeństwo. Zanim przystąpi się do jakichkolwiek czynności należy umyć dokładnie dłonie według określonych zasad, a następnie założyć rękawice medyczne, które stanowią dla nas jak i chorego ochronę. W końcu ani my nie chcemy zarazić się od pacjenta ani roznosić bakterii, dlatego tak ważne jest, aby używać rękawice medyczne. Dodatkowo należy zaznaczyć, że po jednokrotnym użyciu, rękawice medyczne należy wyrzucić do kosza oznaczonego w odpowiedni sposób. Oczywiście jest kilka rodzai rękawic medycznych – począwszy od lateksowych, winylowe czy nitrylowe. Cena rękawiczek nie jest wcale wysoka, jak może się wydawać. Jednak w przypadku szpitali czy przychodni sądzę, że bardziej opłaca się kupno w ilości hurtowej. Najczęściej jednak wybierane są rękawice medyczne z lateksu, w których nie ma problemu jeśli chodzi o bardzo dobre czucie narzędzi w tym strzykawek itd.

Pracując w służbie zdrowia wymagane jest, aby pracownicy posiadali rękawice medyczne na co dzień. Jest to obowiązek pracodawcy, żeby zapewnić pracownikowi ochronę pod tym względem. Pomimo to pracownicy także powinni dbać o zabezpieczenie siebie jak i innych. Jeśli ktoś jest uczulony na konkretny materiał, z którego wykonane są rękawice medyczne to można wybrać rękawice z innego materiału.