Polskę cechują piękne krajobrazy oraz niepowtarzalne widoki. Mamy dostęp do morza, jak i do gór. Wydaje się więc że niczego więcej nam nie potrzeba bo mamy wiele możliwości rozrywek oraz możliwości zorganizowania odpoczynku. Dzieci jako młode osoby powinny korzystać z wakacji w sposób aktywny. Doskonałym zatem miejscem do wypoczynku będzie nasze polskie morze, a konkretnie miejscowość jaką jest Gdynia.

Przyglądamy się bliżej półkoloniom w Gdyni

półkolonie gdyniaGdynia wchodzi w skład Trójmiasta, obok Gdańska i Sopotu. To malownicze miasto położone nad morzem Bałtyckim ze strzeżonymi kąpieliskami, zwanymi Redłowo, Orłowo, Białe Doły oraz Śródmieście. W tym mieście znajdziemy bardzo dużą ilość hoteli, prywatnych pokoi do wynajęcia czy apartamentów. Jednak wysyłając dziecko należy sprawdzić miejsce zakwaterowania, poczytać opinie o hotelu oraz wyżywieniu. Półkolonie Gdynia organizuje w różny sposób, często to właśnie organizatorzy wypoczynku dla dzieci posiadają grafiki oraz szczegółowy plan dnia i plan zajęć podczas półkolonii. Najpopularniejszą formą odpoczynku organizowaną przez prowadzących jest nie tylko kąpanie się w morzu, ale również zwiedzanie atrakcji turystycznych. Cennym miejscem do oglądania jest Muzeum Marynarki Wojennej, Sea Towers, Akwarium Gdyńskie czy Molo Gdyńskie bądź Pomorski Park Naukowy. Gdynia to również miejsce położone blisko Sopotu i Gdańska, gdzie dzieci mogą zwiedzić te trzy miejsca podczas półkolonii i bardzo często organizatorzy również zabierają dzieci do tych miast.

Wakacje to cenny czas i moment rekreacji dla dzieciaków. Każdy powinien chociaż raz w roku wyjechać z domu i oderwać się od obowiązków domowych. Z tego względu polskie morze, pełne jodu i atrakcji turystycznych jest doskonałym miejscem spędzenia wakacji.